KSeF – Krajowy System e-Faktur

Wszystko co chcesz wiedzieć o Krajowym Systemie e-Faktur i nie boisz się zapytać :)

Czy warto korzystać z aplikacji Ministerstwa Finansów do wystawiania faktur KSeF (Aplikacja podatnika KSeF)?

Zastanawiasz się, czy warto korzystać z Aplikacji Podatnika KSeF udostępnionej przez Ministerstwo Finansów? Udostępniona przez MF przeglądarkowa aplikacja do wystawiania i wysyłania faktury do KSeF oraz odbierania faktur z KSeF ma wiele ograniczeń:

  • Skomplikowane logowanie Do aplikacji rządowej. Za każdym razem logujemy się poprzez Profil Zaufany lub podpisem elektronicznym.
  • Brak archiwum dokumentów. Rządowy system nie daje łatwej możliwości przejrzenia wysłanych do KSeF faktur.
  • Brak indeksu produktów i usług. Każdorazowo podczas wystawiania faktury należy ręcznie wpisać wszystkie pozycje.
  • Brak bazy kontrahentów. Aplikacja nie umożliwia budowania bazy kontrahentów. Oznacza to, że wszystkie ważne kontakty biznesowe należy gromadzić w innym systemie.
  • Brak powiązania dokumentów magazynowych z handlowymi. Aplikacja nie umożliwia generowania dokumentów magazynowych na podstawie dokumentów handlowych. Nie tworzy powiązań między dokumentami.
  • Brak powiązania oferty i zamówień z fakturami. Aplikacja nie umożliwia generowania dokumentów handlowych na podstawie innych dokumentów, np. ofert lub zamówień. Nie pozwala na generowanie dokumentów powiązanych.
  • Brak integracji z zewnętrznymi systemami. Rządowa aplikacja nie ma możliwości zintegrowania się z zewnętrznymi systemami, np. do obsługi produkcji, czy też sklepami internetowymi, platformami sprzedażowymi, systemami B2B itp.

Brak zaawansowanych funkcji, takich jak integracja z innymi systemami czy automatyzacja pewnych procesów, może hamować rozwój przedsiębiorstw.

Jeśli liczy się dla Ciebie wygoda i dostępność pewnych danych i funkcji, to warto porównać z innymi opcjami na rynku. Na przykład Taxxo, które jest w pełni przygotowane do KSeF i umożliwia bezstresowe funkcjonowanie firmy.

Czy warto korzystać z aplikacji Ministerstwa Finansów do wystawiania faktur KSeF (Aplikacja podatnika KSeF)?
Czy warto korzystać z aplikacji Ministerstwa Finansów do wystawiania faktur KSeF (Aplikacja podatnika KSeF)?
Przewiń na górę

Chcesz być na bieżąco z KSeF?

Zapisz się do newslettera i nie przegap ważnych informacji:
Loading